Bakır püre

Bakır püre

Bakır püre Pub, bar ve restoranda kullanılan bakır mash. Lüks bir logo, müşteri için cazip olacak "Parlama noktası". Bash mash tankı için ayrıca "Kırmızı bakır" püre tankını da seçti. Cooper tipi 4 çeşit mash çeşitleri: 1. Kırmızı bakır 2 damar mash 2. Kırmızı bakır 3 gemi mash 3. Kırmızı ...

Product Details

Bakır püresi

 

Bakır mash'ımız Pub, bar ve restoranda kullanılıyordu. Lüks bir logo, müşteri için cazip olacak "Parlama noktası".


image002.jpg

Bash mash tankı için ayrıca "Kırmızı bakır" püre tankını da seçti. Cooper 4 çeşit mash imalinde:

1. Kırmızı bakır 2 gemi püresi

2. Kırmızı biber 3 gemi püre

3. Kırmızı bakır 4 gemi püresi

4. Kırmızı biber 5 gemi püre


image004.jpg

image006.jpg

Bakır püre özellikleri

 

Yok hayır.

isim

işaret

1

2 gemi

Mash / lauter tun

Su ısıtıcısı / jakuzi tun

2

3 gemi

Mash / lauter tun

Su ısıtıcısı / jakuzi tun

Sıcak su tankı

3

4 gemi

Püre fıçısı

lauter tun

Su ısıtıcısı / jakuzi tun

Sıcak su tankı

4

5 gemi

Püre fıçısı

lauter tun

Su ısıtıcısı

girdap tun

Sıcak su tankı

 

Bakır püre Giriş

Püre fıçısı

Mash tun, öğütme işleminde, öğütülmüş tahıllarda bulunan nişastaları fermantasyon için şekere dönüştürmek için kullanılan bir kaptır. Maşa tunu tek işlev olabilir veya yanlış bir tabana ve spigota sahip olabilir; böylece yayılma

işlem aynı gemide yapılabilir.

Lauter tun

Lauter tun, püre haline getirme işleminden gelen ısıtılmış su-malt karışımından (mash olarak da bilinir) şeker sıvısını filtrelemek ve temizlemek için kullanılır.

Su ısıtıcısı

Gevşemeden sonra, bira suyu, demleme su ısıtıcısı olarak bilinen geniş bir depoda şerbetçiotu ile (ve kullanılıyorsa diğer aromalar) kaynatılır.

Whirlpool tun

Kaynayan kaynatmanın sonunda, atlamış olan ufak çörek,

Taneli bir ceviz girişi olan "jakuzi". Su ısıtıcısında jakuzi olabilir, çünkü su ısıtıcısının içinde herhangi bir engel yoktur.

Sıcak su tankı

Sıcak su deposu için bir sonraki demleme için sıcak güç sağlamalı, daha fazla demleme süresinden tasarruf etmelidir.

image008.jpg
300L bira bira fabrikasında bira nasıl hazırlanır?

I. eziyet

1. Ekipmanı kontrol edin: püre haline getirin, kaynatın, lauter / whirlpool tun, boru hattı, vanalar, musluklar ve su, güç, buhar kaynağı iyi çalışabilir. Herhangi bir sorun yoksa, tüm ekipmanları yıkayın ve malzeme beslemeye hazırlayın.

2. Sıcak su sterilizasyonu: A. Püre / kaynama odasına 300kg'lık temiz su ekleyerek ısıtmaya başlayın. Isıtma sırasında aralıklı olarak karıştırarak ısıtmayı eşit olarak sağlayın. Sıcaklık 90 ℃'ye ulaştığında ısıtmayı durdurun.

B. hammadde valfini ve püre / kaynar tunun geri akış valfini açın, boru hattını sterilize etmek için sıcak su kullanarak pisirme pompasını başlatın, 5 dakika geri dönüşümünü yapın ve durdurun. Daha sonra eşanjörün wort çıkışını mash / boiling tun'a bağlayın, sıcak suyu 5 dakika geri kazanın. Sonra eşanjördeki kıvırma valfini kapatın.

C. Lauter tun üzerindeki malzeme girişini açın, sıcak suyu lauter tuna pompalayın, ardından püre / kaynar altının altındaki malzeme valfını kapatın, lauter tun üzerindeki geri akış valfini açın, 5 dak. Geri dönüştürün. Daha sonra, sıcak suyu teğet girdap portundan, harcanan tahılları yıkamak için jakuziye kadar pompalayın.

3. Üretim suyunu hazırlayın: mash / boiling tunun içine biraz su ilave edin (yaklaşık 260 kg), aynı zamanda elektrikli ısıtmayı açın ve ısınmaya başlayın. Isıtma sırasında, suyun eşit şekilde ısıtılmasını sağlamak için aralıklarla karıştırın. Sıcaklık 55 ℃'ye ulaştığında ısıtmayı durdurun ve mash / boiling tava üzerindeki malzeme valflerini açın ve lauter tuna basın, üretim suyunu lauter tuna pompalayın.

4. Besleme 55 ℃ (protein ayrışımı): lauter tunun karıştırıcısına başlayın, öğütülmüş arpa laurer tununa ilave edin, eşit olarak karıştırın, karıştırmayı durdurun, sonra zamana başlayın (buğday birası demlemek için önce arpa ilave edin, karıştırdıktan sonra eşit olarak buğday ekleyip eşit şekilde karıştırın). Sıcaklığı 70 dakika boyunca 55 ± 1 ℃'de tutun.

5. Püre haline getirme suyu: Sıcaklık 100 ° C'ye ulaştığında püre / kaynar daldırma sıcaklığına kadar 300 kg kadar sıcak su ekleyin, ısıtmaya başlayın; ilgili valfleri açın, wort pompasını çalıştırın ve püre haline getirmeye başlayın.

6. Püre haline getirme suyu 66 ℃ (nişasta şekerlendirmesi) üretmek: Protein ayrışımını tamamladıktan sonra püre sıcaklığını ayarlayın. Lauter tun karıştırıcısını çalıştırın, mash / kaynar çayı sıcak suyunu lauter tuna pompalayın, sıcaklığı ayar sıcaklığına yükseltin (genellikle 66 ° C'dir) püre haline getirin, püre zamanı genellikle 60-70 dakika civarındadır.

7. Yoğuşmayı tamamladıktan sonra enzimi öldürme sıcaklığını ayarlayın, karıştırmaya başlayın, sıcak suyu mash / kaynar tun'tan lauter tuna pompalayın, sıcaklığı 78 ° C'ye yükseltin, karıştırmayı bırakın, 10-15 dakika boyunca bekleyin, filtre yatağını tek başına oluşturmasına izin verin.


II. Wort lauter tanıtımı

1. Geri akışın sağaltımı: Soğutma süresine dikkat edin, bir zamanlar gerekli zamana ulaşın, zamanla geri akışa başlayın. Malzeme valfini, geri akış valfini ve yağ pompasını lauter tun üzerinde açın, 5 - 10 dakika boyunca lauter tun içinde geri döndürün. Helva parlak ve temiz olduğunda, lauter tunun geri akış valfini kapatın. Yoğurma / kaynatma kazanı üzerindeki geri akış valfini açın, yulaf ezmesini püre haline getirin.

Özel Not: Lorter tunundan limon suyu çekmek için lapa pompası kullanılırken

kerevizin akış hızı çok dikkatli bir şekilde kontrol edilmeli ve

geri akış.

2. İlk üretilen kümes hayvanı testi: 20 dakika bekletildikten sonra orijinal kümes hayvanı konsantrasyonunu test etmek için kümes hayvanı örneğini alın:

A. Hot wort işlemi: mash / kaynar su tankından wort testi alın ve sonra suyu 30 ° C'ye kadar soğutarak su haznesine yavaşça ekleyin (diğer soğutma araçları da kabul edilebilir, ancak soğuk su tahsis edilemez) kıvırcıkların içine ekleyin) ve sallayarak, dengede kalıyor.

B. Şeker testi: şekerin şekerini test etmek için elektrik şekeri sayacını kullanarak verileri kaydedin ve kaydedin.

3. Harcanan tahılları yıkayın: Filtre tabakası orijinal kıvırcıklığın düzeltilmesinden sonra ortaya çıktığında, harcanan tahılda yıkamaya başlayın. Geri akış boruları vasıtasıyla suyu jakuzi tünelden lauter tuna pompalayın, daha sonra karıştırmak için lauter tunu tarayın (direkt olarak fırlatmamalısınız). Harcanan tahıl dönüşünden sonra 3-5 dakika karıştırılıp 10-15 dakika bekletilir. İkinci kez hazırlamak için "Wort geri akışı" nın 1. adımını izleyin. Gerekirse, aynı yöntemi kullanarak üç kez elde edebilirsiniz.

4. Karışık konsantrasyon testi: harcanmış tahıl iki kez ve üç kez yıkandıktan sonra, karışık konsantrasyonu test edin (kaynatma sonrası konsantrasyon 10BX ise,% 60 ile kaynatma süresi ile% 10'luk toplam buharlaşma miktarına göre hesaplayın) karışık konsantrasyon 9.3 ila 9.5BX arasında kontrol edilir.)

Özel not: lauter işlemi sırasında, limon suyu açıkça görülmüyorsa veya gevrekleştirilemiyorsa, limon suyunu karıştırın ve 10 dakika kadar bekleyin, daha parlak ve net olana kadar tekrar akın.

5. Harcanan taneleri çıkarın: Harcanan tahılları iki veya üç defa yıkadıktan sonra, cevizin karışık konsantrasyonunu şartları yerine getirene kadar test ederek, geciktirmeyi durdurun. Lauter tunun çıkışını ve boşaltma çıkışını açın, kalan talaşı lauter tun'da boşaltın, ardından saman kapısını açın, harçları kullanarak tahılları çıkarın (not: zarar görmesini önlemek için lütfen harcanan tahıl kapağını şiddetle açmayın. saman kapısını deforme eder.)

6. Temizleme: Harcanan tahılların temizlenmesini bitirdikten sonra, lauter tunun inwall'unu, yanlış tabanı ve raker'ı yıkamak için temiz su kullanarak yıkayın, ardından boşaltımı boşaltmak için lauter tunun altındaki boşaltma deliğini açın.


III. Kaynatılmış kaynatma suyu

1. Isıtma: Ispanak ceket seviyesi ısıtma ceketi veya elektrikli ısıtma borusunu örtüldüğünde ısınmaya başlayın. Isıtma süresince, aralıklı olarak karıştırmaya başlamaya dikkat edin.

2. Kaynar suyunun kaynatılması: Kıvırcık kaynatıldığında zamana başlayın, toplam kaynama süresi 60 dk, limon suyunun kaynatılmasını bekleyin. Kaynama sonundaki limon konsantrasyonu 9.5 ila 10.5 BX arasında kontrol edilir, eğer konsantrasyon istenilen sürede 9.5BX'e ulaşmazsa, bir süre ertelenebilir.

3. Şerbet ekleyin: Kaynadıktan 5 dakika 5 dakika önce kaynatın ve sırasıyla acı şerbetçiotu ve lezzet şerbetini ilave edin. Miktar, 120 g (% 0.04) ve 60 g (% 0.02) 'dir.

Özel not: A. Kaynatma sırasında, haşlanmayı önlemek için taşmayı önlemek için elektrik, buhar kaynağı, sıcak wort'u dikkatli bir şekilde kontrol edin.

B. Topraklar tartıldıktan sonra, orijinal ambalaj hemen kapatılmalı ve anti-oksidasyon için buzdolabında saklanmalıdır.

IV. Wort jakuzisi tanıtımı

Kaynadıktan sonra, elektrikli ısıtmayı durdurun. Püskürtme borusunun, kaynatma pompasının ve jant kanalının teğetsel giriş vanasının altındaki malzeme valfini açın, bütün pazı püre haline getirin ve pislik kaynatma kazandan jakuziye dalın. Daha sonra, püre veya kaynar su kanalının altındaki malzeme valfini kapatın, jakuziyenin malzeme valfını açın ve 15 dakika boyunca geri dönüştürün. İlgili vanaları ve pompaları kapatın ve 40 dakika bekleyin. Ardından, jakuzi tahliye borusunun boşaltma deliğini açın, trubu boşaltın (haşlanmış olmasını önlemek için boru ağzından uzak durmaya özen gösterin)

V. soğutma talimatı

1. Kontrol etme: Plaka eşanjörü, valfler, göstergeler, glikol suyu, musluk suyu, oksijen (şişelenmiş saf oksijen) iyi çalışıp çalışmadığını kontrol edin, eğer hepsi iyi çalışırsa soğumaya hazırlayın.

2. Temizleme: fıstığı ile boru hatlarını bağlayın, fermantasyon tanklarını dört adımla tamamen steril edin, beklemek için vanaları kapatın (özel not: boru hattındaki H2O2 artık, soğutmadan önce ısı eşanjörü kabaca boşaltılmalıdır)

3. Soğutma: Musluk suyu, glikol su vanası, glikol su pompasını açın, ardından limon suyunu soğutmak için limon valflerini, limon pompasını, oksijen valfını açın. Soğutma ısısını kontrol edin: arpa bira: 9.0 ± 0.5 ℃, buğday birası 13.0 ± 0.5 ℃

4. Artık suyu çıkartın: soğutmadan önce, ısı eşanjöründeki tüm artık temizleme suyunu dışarı atmak için cevheri kullanarak fıstığı içine dökün.

5. Oksijenasyon: Soğanı, oksijen alımını kesintisiz olarak soğuğa soğuturken oksijen miktarı, 1-2 litreye kadar olacaktır (gözlem camındaki kabarcık soğan oranına eşit olduğunda, sorun yoktur.) Soğuğa girdikten sonra Fermantasyon cihazına oksijen verilmesi 30 dakika sürer).

6. Kurtarma: limon suyunu soğuttuktan sonra oksijeni kullanarak boru hattındaki kalıntı suyu fermantasyon cihazlarına yönlendirin. Sonra püre / kaynar su, lauter / jakuzi ve tüm boru hattı, ısı eşanjörü 10 dakika boyunca temizleyin.

image018.jpg


Hot Tags: bakır mash, Çin, üreticiler, satıcılar, fabrika, satış

Sorgulama

ilgili ürünler